אפרת עוז | פיברומיאלגיה
15976
rtl,page-template-default,page,page-id-15976,page-child,parent-pageid-15368,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

פיברומיאלגיה

שיטת הפאשיאל מניפוליישן יכולה לתת מענה טוב במקרים של פיברומיאלגיה- יכולה להוריד משמעותית את עוצמת הכאבים ולשפר את הרגשת העייפות, הנמלולים, כאבי הראש וסימפטומים נוספים המופיעים בתסמונת זו.

השיטה למעשה עובדת ישירות על רקמת החיבור (זו הרקמה הבעייתית בפיברומיאלגיה). בשיטה זו אנו מסתכלים על הגוף כעל מערכת אחת שכל המפרקים והשרירים צריכים לעבוד ביחד בצורה טובה ומאוזנת.

הנקודות הכואבות נראות למטופל כאילו הן מפוזרות על פני הגוף בצורה אקראית לגמרי, אך לא כך הדבר. בבדיקה הגופנית ניתן למצוא דפוס ברור בין הנקודות השונות. אצל כל מטופל הנקודות יהיו שונות והקשר ביניהן הוא המשמעותי. שילוב נכון בין הנקודות השונות ייתן ירידה משמעותית במתח, שיפור בתנועתיות של רקמת החיבור ויביא לירידה בעוצמת הכאבים.

תסמונת הפיברומיאלגיה מתארת מצב שכיח של כאבי שרירים מפושטים ותשישות המופיעה אצל 2% מהאוכלוסיה. משמעות השם ‘פיברומיאלגיה’ הינה כאב בשרירים ובסיבי רקמות החיבור (פאשיה).

מצב זה מוכר כתסמונת, מאחר והוא אוסף של סימנים ותסמינים המתרחשים יחדיו.

פיברומיאלגיה הינה תסמונת מבלבלת במיוחד, ולעיתים קרובות לא מאובחנת בשל העובדה שהתסמינים שלה יכולים להופיע גם במצבים רפואיים אחרים.

סימפטומים

men-with-knee-painכאב הינו הסימפטום הראשוני של פיברומיאלגיה. הוא מופיע בדרך כלל בכל הגוף, אם כי הוא עלול להתחיל באזור אחד, כמו הצוואר והכתפיים, ולהתפשט לאחר תקופת מה.לעיתים קרובות ישנם שינויים ברמת הכאב ובמיקומו לפי השעות השונות של היום, רמת הפעילות הגופנית, מזג האוויר, דפוסי השינה ומידת הדחק (סטרס).

מרבית חולי הפיברומיאלגיה מדווחים שרמה מסוימת של כאב קיימת תמיד. הם מרגישים את הכאב בעיקר בשרירים. אצל חלק מהחולים הכאב עשוי להיות חמור מאוד ולהפריע לתפקוד היום יומי.

למרות שבבדיקה פיזית כללית לא נמצא בדרך כלל ממצא פתולוגי והחולים נראים בריאים כלפי חוץ, בדיקה קפדנית של שריריהם תגלה אזורים רגישים במקומות ספציפיים.

office-worker-sleeping-on-his-desk-at-jobעייפות והפרעות שינה: כ-90% מחולי הפיברומיאלגיה סובלים מעייפות מתונה או חמורה המלווה בתחושה של חוסר באנרגיה, ירידה בסבילות לפעילות גופנית או תשישות מהסוג שמורגש בזמן שפעת או חוסר שינה. במקרים רבים התשישות היא בעייתית יותר מאשר הכאב.

palm-of-the-hand-2תסמינים של מערכת העצבים: חולי פיברומיאלגיה עלולים להרגיש קהות חושים או עקצוצים בידיים, זרועות, כפות רגליים, רגליים או פנים.

touching-belly-silhouetteבעיות אחרות: כאבי ראש, בעיקר עקב כיווץ שרירי הצוואר ומיגרנות נפוצים בתסמונת הפיברומיאלגיה. כאבי בטן, נפיחויות, שלשולים ועצירויות תסמונת המעי הרגיז נפוצים גם הם.