אפרת עוז | פיזיותרפיה בהריון
16019
rtl,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16019,page-child,parent-pageid-15368,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

פיזיותרפיה בהריון

הריון היא תקופה המלאה בהתרגשות, מתח וציפייה לנולד.

גוף האישה בתקופת ההיריון משתנה ומתאים את עצמו לתקופה מאוד מאומצת בכדי לספק לעובר את כל צרכיו. האם עולה במשקל כדי לספק סביבה מטפחת והזנה לעובר, הרצועות בגוף מתרככות כדי לאפשר לאגן להתרחב עבור הלידה, שרירי הגוף עובדים קשה יותר כדי לשאת את הרחם הגדל. מרכז הכובד משתנה. על הצוואר וחגורת הכתפיים יש עומס נוסף בשל התרחבות השדיים למטרת הנקה, מערכות הדם, הריאות, הכליות והמעיים עובדים שעות נוספות.

בעקבות כך, נשים רבות חשות חולשה, עייפות, כאבי גב, כאבי מפשעה, תסמונת התעלה הקרפלית, שינויים במתן שתן עד בריחת שתן, שינוי יציבה ותחושת אי נוחות כללית.

כאבי גב במהלך ההיריון הינו מצב שכיח ביותר (50-70% מהנשים סובלות). במרבית המקרים בהם הנשים פונות לרופא התשובה הברורה והמובנת מאליה הינה שאחרי הלידה הכאבים יעברו- מה שנכון בהרבה מקרים אך לא בכולם. כמו כן, אין סיבה שאישה תסבול את כאבי הגב בזמן ההיריון- דבר הפוגע באיכות החיים ובתפקוד הכללי (במיוחד לאור העובדה שרוב הנשים ממשיכות לעבוד, לדאוג לבית ולטפל בילדים).

גם בזמן היריון ניתן ואף רצוי לטפל בכאבי גב. למעט שימוש במכשירים חשמליים ונקודות מסוימות בהן צריך להימנע מטיפול אפשר לעשות המון על מנת להקל ואף להעלים לגמרי את הכאבים.

טכניקות ידניות לשחרור מתח שרירי, הנעה של מפרקי הגוף, תרגילים לחיזוק שיריר רצפת האגן, ייצוב ואיזון של השרירים השונים הינן רק חלק מהדרכים לטיפול.

לכן , אם את סובלת מכאבי גב או כל כאב אחר במהלך ההיריון אין טעם לחכות, טפלי בזה עכשיו ותיהני מהתקופה המדהימה הזו והציפייה לרך הנולד.

preg